cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry

Bildiğiniz üzere günümüzdeki standart paneller ılıman iklim bölgeleri için üretilmiştir ve tüm performans – dayanıklılık ile ilgili beklentiler ılıman iklim koşullarına dayanmaktadır.

Konusunda uzman birçok araştırma şirketi Avrupa merkezinde bulunan hava sıcaklığından daha yüksek sıcaklıklara sahip bölgelerde ve çöl bölgelerindeki standart panellere kapsamlı testler uygulamıştır. (örn. Fas’ daki IRESEN) Bunun sonucunda ise çoğu panelin 10 yıldan sonra itibari kuvvetinin büyük bir kısmını kaybetmekte olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca sadece birkaç tane panelin %80 kapasiteyle 15 yıldan daha fazla çalışmaya devam ettiği ispatlanmıştır.

7 yılı aşkın bir süredir ortağımız J. v. G. Thoma GmbH çok sert iklimlerde kullanılacak özel teknolojiler üzerinde çalışmaktadır.

Jurawatt şu anda bu özel “Çöl Teknolojili” panellerini üretip tüm dünya pazarında satmaktadır. “Çöl Teknolojili” panellerimizin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Zorlu "-45°C ~ +125°C" Çalışma Koşullarında Bile Daha İyi Performans ve Daha Fazla Güç Üretimi

Fotovoltaik hücreler ne kadar ısınırsa panelden gelen güç de o nispette azalır. Çünkü biliyoruz ki her bir watt önemlidir. Bu sebeple aynı itibari güçte daha fazla elektrik gücü üretecek modül ve hücre kombinasyonunu geliştirdik.

Normal PV panelleri -0.45% /K civarında ısı verimlilik katsayısına sahip olmakla birlikte bizim geliştirdiğimiz ve özel olarak optimize edilmiş Çöl Teknolojili güneş panellerimiz, bu verimlilik katsayısını yaklaşık % 15 e kadar artırırlar ve bu daha fazla güç üretimi demektir. Elde edilecek faydalanma, her bir derece sıcaklıkla birlikte artacaktır.

Daha fazla elektrik üretimi
ve uzun ömür

Isı nem testi bir panelin nasıl ve ne derecede yıprandığını simüle etmenin bir parçasıdır. Bu ısı nem testi % 85 nem kombinasyonuyla % 85 oranında sıcaklığı artırır. Bunu yapmak panelleri daha hızlı yıpratacaktır ve 1.000 saat üzerinde test uygulandığında 20 yıllık zaman simüle edilecektir.

Eğer hücrenin normal sıcaklığı, sıcak bölgelerde 50-70 derece olursa, dolayısıyla bu testler 20 yılı simüle etmeyecek, simüle edilen süre yaklaşık 10-15 yıl olacaktır, çünkü sıcak bölgelerdeki paneller ılıman bölgelere göre çok daha hızlı yıpranacaklardır.

Üretmiş olduğumuz yüksek teknoloji panellerimiz herhangi bir problem yaşanmaksızın 2.000 saat ısı nem testinden kolaylıkla geçebilir. Bu da çöl bölgelerinde ve yüksek sıcaklıkların olduğu bölgelerde bile, 35 yıl veya daha fazla kullanım ömrü garanti edebildiğimiz anlamına gelmektedir.

Diğer Panellerin çalışmadığı yerlerde rahatlıkla çalışır

Çöl Teknolojisinin tek avantajı daha fazla güç üretimi ve daha uzun kullanım ömrü değildir, aynı zamanda diğer bir unsur da standart panellerin kolay kolay çalışmayacağı bölgelerde Jurawatt Çöl Teknolojili güneş panelleri çok rahatlıkla kullanılabilir ve çalışabilir.

Standart bir çok güneş panelinin değerleri en fazla 85 °C – 90 °C sıcaklığı göstermektedir. Bunun anlamı panel 90 °C nin üzerinde çalıştırılacaksa panelin standardı dışında olacak dolayısıyla bahsedilen paneller kullanılamayacak ve performans garantisi de artık geçerli olmayacaktır.

Ilıman bölgelerdeki sıcak günlerde bile, hücreler 80 °C üzerinde sıcaklık kazanmaktadır. Geliştirdiğimiz teknoloji sayesinde, Jurawatt Çöl Teknolojili güneş panelleri ise 125 °C ye kadar sürdürülebilir sıcaklıkta çalışabilir.